Festivāli Latvijā 2018. gada vasarā

Festivāli Latvijā 2018. gada vasarā

Vasara jau ir ieskrējusies, un jūlijs jau ir klāt. Kādi pasākumi atlikuši mūzikas un ballīšu cienītājiem, kuriem gada siltākais periods saistās ar festivālu apmeklēšanu? Kā izvēlēties sev piemērotāko festivālu 2018. gada vasarā? Šajā rakstā apkoposim labākos Latvijas vasaras festivālus, kuri vēl ir sagaidāmi.

Festivāli Latvijā 2018. gadā, kuri apskatīti šajā rakstā:

Festivāli Latvijā 2018. gada vasarā

Komēta

Norises laiks: 27.-29. jūlijs
Norises vieta: Rīga, Birzes iela 2

Komēta ir brīvdabas festivāls, kas aicina praktizēt prāta brīvību. Festivāls norisināsies ar vēsturi bagātajā Daugavgrīvas cietoksnī. Šī gada tēma ir līdzdalība, proti, ikviens apmeklētājs ir dalībnieks – organizatori un apmeklētāji veido festivālu kopā. Komētas viens no pamatprincipiem festivāla rīkošanā ir neizmantot plastmasu un iestājas par ekoloģiski tīru vidi. Piemēram, festivāla norises laikā netiek izmantoti vienreizlietojamie plastmasas trauki. Kā arī Komētas infrastruktūra ir būvēta no otrreiz izmantotiem materiāliem.

Festivāls Komēta ir sociāls un kulturāls eksperiments – kā cilvēks spēj sadzīvot ar pilsētu, dabu un arī vien ar otru. Festivāla teritorijā būs sastopamas piecas dažādas ciltis jeb skatuves, kurās uzstāsies dažādi mākslinieki no visas pasaules. Mūzika ir tikai viena daļa no Komētā paredzētā. Jaucot robežas starp dažādiem mākslas žanriem, ar uzdrīkstēšanos domāt, ka cilvēks ir kas vairāk par patērētāju un zemes piesārņotāju. Festivāls arī neizpaliks bez lekcijām un diskusijām par mākslas un kultūras procesiem. Daugavgrīvas cietoksnī būs iespēja baudīt arī laikmetīgo cirku, performances un kino. Kā ierasts, festivāla pēdējā diena būs bez maksas.

Iesakām tiem, kas vēlas sajust mīlestību, brīvību caur dabu, pilsētu un cilvēkiem.

Vairāk informācijas par festivālu  Komēta 2018

Playground

Norises laiks: 13.-15. jūlijs
Norises vieta:
Ropažu novads, Sporta kompleksā 333

Playground festivāls apvieno sportu un mūziku, lai gan šajā festivālā lielāks fokuss ir vērsts uz fiziskām aktivitātēm. Trīs dienu garumā festivāla apmeklētājiem ir iespēja iemēģināt vairāk vai mazāk ekstrēmus sporta veidus un apgūt to pamatus, kā arī vērot profesionāļu paraugdemonstrējumus. Skimbords, BMX, veikbords, inline, longboards, stackline, skeitbords, SUPs – šie ir tikai daži sporta veidi, kuru festivāla viesi varēs izmēģināt. Arī mierīgāku aktivitāšu cienītājiem būs ko darīt, jo festivālā plānotas izglītojošas lekcijas, meditācijas nodarbības, joga  un pirtis. Iespēja atbrīvot savas emocijas, kur vien sirds kāro vienalga vai tas būtu gaisā, ūdenī vai uz zemes.

Iesakām tiem, kam patīk aktīvā atpūta un / vai ekstrēmie sporta veidi.

Vairāk informācijas par festivālu   Playground 2018

Fono Cēsis  

Norises laiks: 20.-21. jūlijs
Norises vieta: Cēsis, Uzvaras bulvārī 22 (Smilšu laukums)

Fono Cēsis ir pasākums, kas izaudzis no agrāk populārā festivāla FonoFest. Tas pēdējoreiz notika 2012. gadā, bet, izlaiduši tikai vienu gadu, festivāla rīkotāji atgriezās ar jaunu pasākuma konceptu, no Cēsu pievārtes pārceļoties uz Cēsu pilsētas centru. Jau piekto gadu Fono Cēsis notiek Cēsu pilsētas svētku ietvaros, tāpēc festivāls ir raksturojams kā vidusceļš starp festivālu un pilsētas svētku koncertu. Interesanti, ka festivālā nav ieejas maksas, kas dod iespēju kvalitatīvu mūziku baudīt arī tiem, kam lielāko festivālu biļetes nav pa kabatai.

Fono Cēsis katru gadu ir spējis attīstīties un augt – no viena vakara ballītes tas ir izaudzis par divu dienu pasākumu ar telšu pilsētiņu, tāpēc to droši var saukt par pilntiesīgu festivālu. Tiesa gan, Fono Cēsis ir tikai viena skatuve, bet no bezmaksas pasākuma prasīt vairāk varētu būt bezkaunīgi. Pagājušajā gadā festivāla apmeklētājus iepriecināja populārie igauņi Ewert and The Two Dragons, kā arī dažas latviešu grupas.

Iesakām tiem, kuri vēlas apmeklēt kvalitatīvi organizētu festivālu, bet nevēlas par to tērēt lielu naudu / tiem, kuri vēlas festivāla atmosfēru apvienot ar pilsētas svētku atmosfēru.

Vairāk informācijas par festivālu  Fono Cēsis 2018

Saldus Saule 

Norises laiks: 27-28. jūlijs
Norises vieta: Saldū, Kalnsētas parkā

Saldus Saule ne tuvu vairs nav populārākais Latvijas festivāls, bet tas ieņem īpašu vietu Latvijas festivālu vidū, jo, tas ir senākais roka festivāls no joprojām rīkotajiem festivāliem. Par festivāla programmu nekas vēl publiski nav zināms, bet, visticamāk, ka tās formāts daudz neatšķirsies no iepriekšējos gados redzētā. Proti, galvenie Latvijas klasiskā roka mākslinieki un pa kādai populārai jaunai zvaigznei. Protams, ka festivālu apmeklētāju vairākumu – jauniešus – Saldus Saule diez vai spēs ieinteresēt masveidā, bet domāju, ka šim festivālam arī tāpat ir sava, visai lojāla auditorija, kurai var pievienoties jebkurš.

Iesakām tiem, kam patīk tradīcijas.

Festivāli Latvijā 2018. gada vasarā

Vairāk informācijas par festivālu Saldus Saule 2018

Waterfest 

Norises laiks: 27.-29. jūlijs
Norises vieta: Baldone, Baldones Waterjump

Līdzīgi kā augstāk minētais Playground festivāls, arī Baldones Waterfest apvieno mūziku un aktīvo atpūtu, tikai šoreiz citās proporcijās – mūzika un sporta aktivitātes šeit ir vienlīdz svarīgas. Festivāla norises vieta ir atpūtas bāze Baldones apkaimē, kur atrodas ieskrējiena estakāde un vairāki tramplīni ar piezemēšanos ūdenī, ko mēdz izmantot gan dažādu ekstrēmo sporta veidu pārstāvji, gan tie, kam vienkārši patīk aktīvas izklaides. Minētās aktivitātes arī sastāda Waterfest dienas programmu, tikmēr vakari atvēlēti ballītēm. Festivāla muzikālais formāts visai izteikti saistīts ar hiphopu, pie tam, līdzās vietējiem reperiem un dīdžejiem, šogad Waterfest plakātā var atrast ievērojamus vārdus no ārzemēm.

Iesakām tiem, kam patīk hiphops un / vai izplunčāties ūdenī.

Vairāk informācijas par festivālu Waterfest 2018

Positivus

Norises laiks: 20.-22. jūlijs
Norises vieta: Salacgrīvas jūras piekraste

Lielākais festivāls Baltijā, ko ik gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku. Positivus milzīgajā festivāla teritorijā uz vairākām skatuvēm iespējams vērot dažnedažādākās grupas. Iepriekšējos gados no vispasaules atpazīstamākajām grupām ir uzstājušies – Muse, Moby, Pixies,  Alt – J, The Lumineers un vēl daudzi citi. Šogad apmeklētājus iepriecinās britu psihodēliskā pankroka grupa The Prodigy un leģendārais Niks Keivs ar The Bad Seeds. Bet tā ir tikai maza daļa no Positivus festivālā ieplānotā.

Iesakām tiem, kas vēlas gūt liela festivāla pieredzi, baudot pasaulē atzītu mūziķu koncertus.

Vairāk informācijas par festivālu  Positivus 2018

Metalshow.lv Open Air

Norises laiks: 3.-4. augusts
Norises vieta: Jēkabpils, Krustpils sala

Metalshow Open Air ir leģendārs metāla festivāls, kas jau pirmajos savas pastāvēšanas gados kļuva par nozīmīgāko pasākumu Latvijas metāla cienītāju dzīvēs, atvedot uz Latviju grupas, ko daudzi pie mums bija gaidījuši jau sen. Dažādu apstākļu dēļ spožajam iesākumam gan nesekoja tikpat spožs turpinājums, un festivāla sestais gads izrādījās pēdējais uz ilgāku laiku. Pirmie četri festivāla gadi tika aizvadīti Blomē, savukārt pēdējie divi – Rīgā, pāgājušajā gadā Klaņģu kalnā, bet šogad Krustpils salā.

Iesakām tiem, kam tuvas attiecības ar metālu, kā arī tiem, kas tādas vēlas nodibināt vai atjaunot.

Vairāk informācijas par festivālu Metalshow.lv Opne Air 2018

Laba Daba

Norises laiks: 3.-5. augusts
Norises vieta: Līgatnes pagasts “Ratinieki”

Pēdējo gadu laikā šis festivāls ir kļuvis arvien populārāks, pakāpeniski nonākot Latvijas lielāko festivālu trijniekā. Šogad, svinot 10 gadu jubileju savā pastāvēšanā, apmeklētājus priecēs mūzikas programma ar daudzveidīgu mūzikas piedāvājumu. Starp festivāla ārzemju viesiem parasti var atrast gan interesantus jaunos māksliniekus, gan arī pa kādai sava žanra leģendai. Tikmēr vietējo mākslinieku kontingents sliecas no pavisam mazpazīstamiem vārdiem līdz ļoti populārām grupām.

Iesakām tiem, kas vēlas gūt festivāla pieredzi visdažādāko mūzikas žanru pavadībā.

Festivāli Latvijā 2018. gada vasarā

Vairāk informācijas par festivālu  Laba Daba 2018

Summer Sound

Norises laiks: 3.-4. augusts
Norises vieta: Liepāja, Liepājas pludmale

Summer Sound ir festivāls, kas savos pirmajos gados centās izvairīties no salīdzinājumiem ar festivālu, kas Liepājas pludmalē noritēja iepriekš – Baltic Beach Party – bet šķiet, ka laika gaitā tas tomēr neizbēgami ir kļuvis par kvalitatīvāku sava priekšteča līdzinieku. Formula, kas pielietota mākslinieku saraksta veidošanā, šim festivālam ar dažām atkāpēm cauri gadiem ir palikusi nemainīga – daži starptautiskie viena hita brīnumi. Vieni no šī gada ārzemju māksliniekiem, kas priecēs festivāla apmeklētājus, ir atpazīstamā ASV roka grupa Goo Goo Dolls.

Iesakām tiem, kas vēlas piedzīvot divu dienu ballīti pludmalē, aktuālākās latviešu mūzikas pavadībā / tiem, kas vēlas noskaidrot, vai festivāla ārzemju māksliniekiem ir arī vēl kāda cita dziesma, izņemot to vienu, ko zina visi.

Vairāk informācijas par festivālu  Summer Sound 2018

Sansusī

Norises laiks: 10.-12. augusts
Norises vieta: Aknīstes novadā, vairs neeksistējošā ciemā Susēja

Alternatīvās kamermūzikas festivāls Sansusī šogad notiks jau piekto gadu, piedāvājot unikālu iespēju baudīt klasisko mūziku un laikmetīgo mākslu meža biezoknī. Festivālā pulcējas mākslinieki no visas pasaules, kas ar sevi atveduši arī deju, cirku un teātri.

Iesakām tiem, kas festivālu vēlas pavadīt klasiskās mūzikas pavadībā, koku apskauti.

Festivāli Latvijā 2018. gada vasarā

Vairāk informācijas par festivālu Sansusī 2018

Ezera Skaņas

Norises laiks: Aptuvenais laiks ir augusta beigas. Norises laiks tiks izziņots festivālam tuvojoties.
Norises vieta: Madonas novads, Vestienas pagasts, Kāla ezers

Ezera skaņas no visiem festivāliem šķiet visnetipiskākais. Sapņainais Ezera Skaņu piedzīvojums norisinās naktī, laivās, ezera vidū. Kā festivāla apskates objekti, neskaitot vienreizējo ezera burvību, ir skatuve, kas peld ezera vidū. Saullēktā sildoties festivāla apmeklētāji peld maģiskas mūzikas pavadībā, iztiekot bez oficiālām uzrunām un noteikumiem. Kā izsakās festivāla veidotāji – Ezera skaņas ir muzikāls, vizuāls un metafizisks pasākums, kam piemīt mirklīgs raksturs.

Iesakām tiem, kas vēlas piedzīvot mierīgas un maģiskas izjūtas ezera vidū.

Vairāk informācijas par festivālu Ezera Skaņas 2018