Moderni interjera risinājumi – peel & stick wallpaper

Mājokļa iekārtošana, omulīgas un skaistas dzīvojamās vides radīšana kļūst arvien populārāka. Neskatoties uz to, vai dzīvojam īres dzīvokļi vai savā īpašumā, ikvienam ir svarīgi iekārtot mājvietu tā, lai vide būtu skaista un patīkama. Viens no populārākajiem pēdējo gadu jauninājumiem interjera dizainā ir pašlīmējošo jeb peel and stick wallpaper izmantošana, lai ātri, ērti un vienkārši iekārotu savu mājokli tieši tā kā vēlamies. Kas ir pašlīmējošas tapetes un kā tās izmantot, veicot dzīvokļa remontu, plašāk šajā rakstā!

Kas ir pašlīmējošās tapetes

Šī produkta nosaukums paskaidro arī tā būtību! Pašlīmējošās tapetes ir tapetes iekštelpu apdarei, kuras tiek drukātas uz pašlīmējoša vinila un to ieklāšanai nav nepieciešama tapešu līme. Proti, iegādājoties tapetes ar vēlamo dizainu, Jums atliek tikai noņemt līmes aizsargkārtu un uzklāt tapetes uz virsmas. Galvenā pašlīmējošo tapešu priekšrocība ir tieši to ieklāšana un arī viegli noņemamas. Taču papildus tam, tā kā visbiežāk pašlīmējošās tapetes tiek veidotas pēc pasūtījuma, šis modernais apdares materiāls ir pieejams visdažādākajos dizainos, krāsās un izmēros. Kas attiecīgi ļauj izveidot patiesi modernu interjeru, atbilstoši aktuālākajām dizaina tendencēm. Svarīgi, ka tapešu drukāšanai tiek izmantotas dabai draudzīgas drukas tintes.

 

Pašlīmējošas tapetes – piemērotas ne tikai īres dzīvokļiem

Minēto priekšrocību dēļ, nereti valda uzskats, ka pašlīmējošas tapetes ir piemērotas tikai īres dzīvokļiem. Taču to vieglā uzlīmēšana un noņemšana var būt neatsverama priekšrocība arī privātos dzīvokļos vai mājās, īpaši iekārtojot bērnistabas. Bērniem ātri augot, istabas interjeru nepieciešams veidot atbilstoši vecumam, tāpēc pašlīmējošās tapetes var lieliski palīdzēt ne tikai iekārot modernu interjeru, bet arī vienkārši un ērti mainīt to atbilstoši nepieciešamībai. Pēc līdzīga principa interjers var tik iekārtos arī citās istabās. Iespējams, jūs vienmēr esat vēlējies izmēģināt kādu aktuālu interjera dizaina tendenci, taču baidāties to īstenot augsto izmaksu dēļ, nezinot vai gala rezultāts jūs apmierinās. Tādā gadījumā pašlīmējošās tapetes sniedz jums iespēju šo ieceri īstenot ērti, ātri un vienkārši.

Pašlīmējošās tapetes un DIY projekti

Klasiskais tapešu izmantošanas veids, veidojot sienu apdari, ir tikai viens no pašlīmējošo tapešu izmantošanas veidiem. Aizvien biežāk šīs tapetes tiek izmantotas dažādos DIY projektos. Piemēram, atjaunojot vai atsvaidzinot mēbeles, veidojot jaunus interjera priekšmetus, piemēram, dekoratīvus plakātus, vai dažādos citos veidos, integrējot tās interjerā. Neesat pārliecināti, vai pašlīmējošo tapešu izmantošana DIY projektos ir, ideja ko apsvērt un izmēģināt, iekārtojot savu dzīvokli. Iepazīstieties ar dažādām DIY idejām šeit.

Pašlīmējošo tapešu plusi un mīnusi

Protams, kā jau katrai precei vai pakalpojumam, arī pašlīmējošajām tapetēm ir savi plusi un mīnusi, kurus ir vērts apsvērt pirms izvēlaties šo apdares veidu.

Galvenie plusi:

• ērti uzlīmējamas un noņemamas;
• īss uzklāšanas laiks;
• dabai draudzīgas drukas tintes;
• pēc tapešu uzlīmēšanas istaba var tikt lietota uzreiz, līmei nav nepieciešams nožūt;
• nebojā virsmu, uz kuras uzlīmētas;
• pieejami pēc pasūtījuma veidoti dizaini un izmēri;
• pieejama cena.

Galvenie mīnusi:

• virsmai, uz kuras tapetes tiek līmētas, jābūt kvalitatīvai, bez nelīdzenumiem un plaisām;
• tapešu līmēšana prasa nelielu praktizēšanos, ieteicams iegādāties lieku rulli, lai iepazītu materiālu;
• nav ieteicams tapetes līmēt pie dušas, vannas un izlietnes.

Kur iegādāties paslīmējošās tapetes

Pašlīmējošo tapešu klāsts Latvijas interjera vai mājsaimniecības veikalos nav plašs. Visbiežāk apdares materiālu izplatītāji piedāvā pašlīmējošas tapetes iegādāties pēc pasūtījuma. Visvienkāršāk pašlīmējošas tapetes ir iegādāties internetā. Plašākais tapešu klāsts ir pieejams e-komercijas platformā Etsy, kurā pārdevēji no visas pasaules piedāvā ne tikai milzīgu tapešu dizaina klāstu, bet arī iespēju pasūtīt tapetes pēc individuāla pasūtījuma – izmēra un krāsas paletes.