Kaizveleties.lv testē – FitBark suņu aktivitātes mērītājs

FitBark suņu aktivitātes mērītājs, komplekta testēšana

Ikdienā saimniekiem ne vienmēr izdodas nodrošināt sunim nepieciešamo pastaigu un aktivitāšu daudzumu. Aktivitāšu trūkums laika gaitā var veicināt liekā svara un citas veselības problēmas. Vai kādreiz esi domājis par iespēju analizēt sava mīluļa ikdienas aktivitāšu daudzumu un intensitāti? Sadarbībā ar zoo interneta veikalu MilkyZoo.lv testējam jaunievedumu Latvijas tirgū – suņu fiziskās aktivitātes mērīšanas ierīci FitBark.

Pirms FitBark un aplikācijas lietošanas
FitBark lietošanas laikā
Pēc FitBark lietošanas
FitBark testētāja suņa Pikas profils

Suņa testētāja profils

Vārds: Pika
Šķirne: Taksis jauktenis
Vecums: 7 gadi
Svars: 10 kg
Ēšanas paradumi: Ēd kārtīgi gan suņu barību, gan našķus
Aktivitāte: Ne pats aktīvākais, ne slinkākais suns

 

Pirms ierīces un aplikācijas lietošanas

FitBark uzlāde

FitBark suņu aktivitātes novērošanas ierīce nāk komplektā ar USB lādētāju. Taču to iespējams lādēt arī ar mobilā telefona lādētājiem, kuri ir aprīkoti ar micro USB spraudni. Ļoti parocīgi, jo jāatzīst, ka, atverot ierīces iepakojumu, bija slinkums ieslēgt datoru, lai FitBark uzlādētu. Pirms FitBark lietošanas veicu uzlādi, kas aizņēma salīdzinoši maz laika.

Mobilā lietotne

Lai sekotu līdzi suņa ikdienas aktivitātei, FitBark jālieto kopā ar FitBark mobilo lietotni (aplikāciju). Mobilā lietotne pieejama bezmaksas “App Store” vai “Google Play”. Pēc aplikācijas lejuplādes jāizveido gan lietotāja profils (saimnieka), gan suņa profils.

Profilu izveidošana ir vienkārša, taču jāatzīst, ka laikietilpīgākais ir bezšķirnes suņu īpašniekiem iestatīt mīluļa šķirni. Pirmkārt, šķirne īsti nav zināma – pieskaitījām Piku pie takšiem. Otrkārt, aplikācija ir angļu valodā, tāpēc lietotājiem ar vājākām svešvalodas zināšanām būs mazliet sarežģītāka profilu uzstādīšana (taksis angļu valodā – dachshund). Bet, ņemot vērā, ka aplikācijas lietošana ir vienkārša, arī angļu valodas nepratēji to apgūs salīdzinoši ātri.

Svarīgi, ka viens saimnieka profils var izveidot vairāku suņu profilus! Kas nozīmē, ka ērti un vienkārši iespējams sekot līdzi visu mājdzīvnieku aktivitātei. Pirms FitBark lietošanas svarīgi atcerēties pārbaudīt, vai mobilajā telefonā ir ieslēgts Bluetooth!

Suņu aktivitātes mērītājs FitBark dizains

FitBark dizains

Aplikācijas lietošana un ierīces uzlādes iespējas ir praktiskie FitBark lietošanas aspekti, taču ne mazāk svarīgs ir arī ne tik praktiskais, bet patīkamais – ierīces dizains. Atverot iepakojumu, patīkami ieraudzīt ierīci – mazu rozā kauliņu, kas noteikti jauki izskatīsies uz sunīša kakla siksnas. FitBark pieejams 5 dažādās krāsās – rozā,  gaiši zils, zaļš, pelēks un sarkans.

FitBark lietošanas laikā

Uzstādīšana

FitBark suņu aktivitātes monitorēšanas ierīce nav smaga (produkta aprakstā norādīts, ka FitBark sver 8 gramus) un ir viegli piestiprināma pie suņa kakla siksniņas. Pika ikdienā kakla siksnu nevalkā, kakla siksna tie uzlikta, tikai dodoties ārpus mājas, taču FitBark uzlikšana viņai neradīja nepatīkamas emocijas. Ierīce netraucēja, pat kasot kaklu! Ierīci ir viegli pievienot kakla siksnai, izmantojot gumijas stiprinājumu. To būs vienkārši izdarīt arī vecākiem cilvēkiem, kuru pirksti tik labi vairs neklausa. Piemērots visām kakla siksnām, kuras nav platākas par 30mm.

1-2-3 un gatavs

  1. Piestiprini FitBark pie suņa kakla siksnas
  2. Uzinstalē aplikāciju un aktivizē Bluetooth, lai sapārotu aplikāciju ar ierīci
  3. Uzstādi suņa profilu un iestatījumus aplikācijā

Suns ar FitBark, pastaigas laikā

Akumulators

Jāatzīst, ka ierīces testēšanas laikā, pārsteigumu radīja FitBark akumulatora ilgais darbības laiks. Ierīces akumulatora darbības laiks ir 14 dienas, aktivitātes monitoringu var veikt divas nedēļas bez pārtraukuma! Tas ir īpaši noderīgi, ja nepieciešams iegūt datus par suņa aktivitāti dzīvnieciņa veselības stāvokļa noskaidrošanai. Turklāt akumulatora uzlādes līmenim var sekot līdzi aplikācijā, apskatot vizuālo elementu kauliņa formā. Ļoti ērti šķita e-pastu atgādinājumi par to, ka baterijas līmenis ir ļoti zems. FitBark mobilā lietotne nebija ieslēgta visu ierīces testēšanas laiku, tāpēc e-pasts kalpoja par lielisku atgādinājumu, ka laiks veikt kārtējo uzlādi.

Datu apmaiņa

Tā kā FitBark atjauno datus, izmantojot Bluetooth jaunāko informāciju par suņa aktivitāti, tos iespējams iegūt, tikai atrodoties ierīces tuvumā, tādēļ, ja esat savu suni aizvedis padzīvoties pa laukiem un vairākas dienas neesat bijis suņa tuvumā, Jums nebūs iespēja redzēt jaunākos rādītājus. Taču tie nekur nepazūd! Tiklīdz atkal būsiet Bluetooth signāla attālumā, visa informācija atjaunosies.

Kā papildus “extru” FitBark piedāvā mājas wi-fi staciju, kuru var sapārot ar FitBark aktivitātes mērītāju – šajā gadījumā, kamēr vien būs pieejas interneta pieslēgums, varēsiet uzpasēt sava suņa aktivitāti un miega kvalitāti no jebkuras vietas pasaulē.

FitBark aplikācija

FitBark aplikācijā var vienkārši un ērti var sekot līdzi suņa aktivitātei. Tā ir arī praktiska – izej pastaigā un seko līdzi, vai pastaigu vajag paildzināt. Aplikācija sniedz iespēju sekot līdzi suņa aktivitātei un progresam (vai gluži pretēji) jau pirmajās dienās, norādot suņa aktivitātes, spēlēšanās un atpūtas laiku. Lai sekotu līdzi suņa aktivitātei, aplikācijā tiek izmantota BarkPoints punktu sistēma. Jo suns vairāk kustas, jo vairāk punktu tiek iegūti (soļi netiek skaitīti, jo, piemēram, skrienot un staigājot iegūtais soļu skaits ir atšķirīgs). Salīdzinot dienā iegūtos BarkPoints punktus, viegli saprast suņa aktivitāti – aktivitātes pieaugumu vai kritumu! Aplikācija sniedz iegūto BarkPoints salīdzinājumu pa dienām, līdz ar to saimnieks viegli var izdarīt secinājumu, kāpēc, piemēram, vakar suns bija aktīvāks, bet šodien mazāk aktīvs (iespējams, saimniek vainas dēļ). Iknedēļas pārskati parāda, kā jūsu suns ir salīdzināms ar citiem līdzīgiem suņiem, sniedzot priekšstatu  par to vai jūsu suns ir pietiekami aktīvs.

Suns ar FitBark aktivitātes mērītāju

Iesaisti visu ģimeni

Aplikāciju var sinhronizēt vienlaicīgi ar vairākiem mobilajiem telefoniem, lai visi ģimenes locekļi var sekot līdzi suņa aktivitātei. Manuprāt, būtisks FitBark lietošanas aspekts ir izklaides elements. Piemēram, pastaigas laikā visi grib sekot līdzi suņa aktivitātei, vairāk ar suni spēlēties, lai sasniegtu dienas aktivitātes minimumu un iztērēto Kcal minimumu. Lielisks veids laika pavadīšanai ar ģimeni, kas ļauj iesaistīt suņa pastaigās arī tos ģimenes locekļus, kurus līdz šim iesaistīt bija grūti.

Suņa veselība

Izmantojot aplikāciju iespējams uzzināt ļoti daudz jaunas informācijas par suņa veselību no aplikācijas autoru veidotajiem rakstiem. Aplikācijas lietotāji var arī personīgi sazināties ar suņu ekspertiem, lai saņemtu padomus, vai dalīties pieredzē ar citiem suņu īpašniekiem. Jāatzīst, ka iepriekš nebiju interesējusies par dažādiem ar suņa veselību saistītiem jautājumiem – cik daudz barot, kā pamanīt, ka kaut kas nav kārtībā ar dzīvnieka veselību, kā sekot līdzi atveseļošanās procesam (pēc slimībām, operācijām).

Cits

Ierīce ir ūdensizturīga – nav jāuztraucas, ja pastaigas laikā līst vai suns izlemj iebrist/nopeldēties kādā no tuvumā esošajām ūdenstilpnēm. Papildus interesants izklaides/socializēšanās elements ir iespēja aplikācijā sekot līdzi arī draugu suņiem un salīdzināt aktivitātes līmeņus un progresu suņu starpā. Manuprāt, tas ir ļoti motivējoši!

Pēc lietošanas

Ieguvumi no FitBark

Galvenie ieguvumi pēc FitBark lietošanas – pats svarīgākais, iegūta informācija par mājdzīvnieka ikdienas aktivitāti – vai suns tiešām ir pietiekami aktīvs, vai aktivitātes trūkums varētu būt pamatā veselības problēmām.

Pirmkārt, jāatzīst, ka iegūtie dati apliecina, ka Pikas aktivitāte tiešām ir atkarīga no saimnieka ikdienas aktivitātes. Dati apliecina, ka suns kustas pietiekami, taču aktivitātes līmenis katru dienu nav vienāds – kādu dienu tas ir par mazu, citu – par augstu. Otrkārt, sadedzināto kaloriju atspoguļojums – nepieciešamība pievērst uzmanību suņa ēšanas paradumiem. Kalorijas ir mērvienība, kuru ļoti labi atpazīst liela daļa cilvēku, tāpēc katru reizi, kad suns prasa našķi, ir viegli atteikt, aplūkojot dienā patērēto kaloriju daudzumu. Treškārt, sociālais aspekts – ne tikai iespēja sekot līdzi sava suņa salīdzinājumam ar citiem suņiem (draugu suņiem vai svešiem tās pašas šķirnes pārstāvjiem), kas motivē saimnieku iesaistīties suņa ikdienas aktivitāšu palielināšanā, bet arī spēles elements, ko nodrošina pastaigas papildināšana ar aplikācijas izmantošanu.

Suns guļ pēc FitBark lietošanas

FitBark trūkumi

Divi galvenie trūkumi, par kuriem iedomājos ierīcēs testēšanas laikā, iespējams, iespaidojoties no dažādām cilvēku aktivitātes/ ēšanas paradumu mobilajām lietotnēm:

  1. trūkstošā iespēja sekot līdzi sirdsdarbības ātrumam un elpošanai, kas būtu noderīga veterināra vizītēm un ikdienas suņa veselības uzpasēšanai.
  2. Iespēja pievienot informāciju par suņa diētu, lai saprastu, cik kalorijas suns uzņem dienā.

Noslēgumā – Vai FitBark ir tā vērts?

Iegūtie rezultāti apliecināja jau iepriekš zināmo – ir jākustas vairāk! Ko darīt ar iegūtajiem datiem? Pārvērst motivācijā! Manuprāt, ierīces galvenais uzdevums padarīt aktivitāšu mērīšanu un kaloriju tērēšanu par spēli, kas FitBark veidotājiem ir izdevies. Ja ikdienas steigā reizēm ir grūti saņemties vai atrast laiku pastaigai ar suni, tad FitBark ir tā vērts, jo motivēs jūs nodrošināt sunim ikdienā nepieciešamo aktivitāšu apjomu.

Kur iegādāties FitBark un cik tas maksā?

Kur: MilkyZoo interneta veikalā.

Cena: 79.99 eur + Piegādes maksa/saņemt bezmaksas veikala telpās